#1 Tralalala (ul. Więzienna 21)

To jedna z największych lodziarni w całym Wrocławiu. Tralalala jest miejscem z tradycjami, w którym zjemy pyszne, absolutnie prawdziwe włoskie lody. W całej gamie smakowej istnieje kilkadziesiąt smaków. Oprócz klasycznych, takich jak waniliowe, śmietankowe czy sorbety, znaleźć tu można również lody o oryginalnych smakach – rafaello czy kinder country. Jedna ważna kwestia – porcje są naprawdę ogromne, warto więc wybrać się tam na czczo lub po lekkim obiedzie.


 

#2 Polish Lody (pl. Bema 3)

Chyba najbardziej hipsterska lodziarnia, do której zawsze, naprawdę zawsze stoją kilometrowe wręcz kolejki. Wszystko za sprawą tego, że było to pierwsze miejsce w mieście, które wprowadziło lody totalnie naturalne. Ponadto warto wybrać się do Polish Lody w celu poznania nowych i ekscentrycznych smaków. Do naszych ulubionych należą: sorbet piwny, mojito oraz cytryna z bazylią. Dacie się skusić?


 

#3 Roma (ul. Rydygiera 5)

Roma jest najstarszą lodziarnią, która istnieje we Wrocławiu, zatem musi to świadczyć o najwyższej jakości wyrobów. Jeśli lody nie byłyby tak fenomenalne to na pewno miejsce to nie miałoby szansy istnieć już tak długo. Roma to klasyka w czystej postaci, a lody śmietankowe są nie do podrobienia! Porcje są naprawdę wielkie i na pewno zaspokoją głód każdego!


 

#4 Lizing (ul. Świdnicka 30)

Lizing nazwać można młodszą siostrą Polish Lody. Miejsce robione na styl wcześniej opisywanej hipsterskiej lodziarni powstało nie tak dawno temu. Oczywiście zgodnie z modą, tak jak w Polish Lody zjeść tutaj możemy różne, ciekawe smaki, które codzienne się zmieniają i jest ich zaledwie kilka. Tradycyjne lody śmietankowe i sorbety owocowe wręcz mistrzowskie!


 

#5 Barton (ul. Sukiennice 3)

Barton to również miejsce z tradycjami, podobnie jak Roma. Ta lodziarnia, a raczej dom lodów istnieje już pół wieku i wciąż cieszy się ogromnym powodzeniem wśród klientów. Za co kochamy ich wyroby? Przede wszystkim za fakt, że dostępne są tu lody bez cukru, bez laktozy oraz bezglutenowe. Niektóre osoby z naszej redakcji bardzo, bardzo cieszą się z tego faktu, bo do tej pory nie mogły próbować przepysznych, zmrożonych deserów razem z nami.


 

#6 Grycan (większość galerii handlowych, np. Arkady, Pasaż Grunwaldzki)

Grycan to marka sieciowa, która znajduje się również we Wrocławiu. Kilka lat temu wywołała ogromny hype poprzez postać córek właściciela, które nagle stały się celebrytkami. Abstrahując od tego faktu i nie skupiając się na nim – lody faktycznie są przepyszne! Smak cynamonowy i biała czekolada nie mają sobie równych!


 

#7 Balduno (ul. Hubska 72b)

Do odwiedzenia Balduno zachęcił nas napis znajdujący się przed lodziarnią i nawołujący do bajki, którą znamy z dzieciństwa, mianowicie: Jakubie, zrób mi loda. Wiecie z jakiej wieczorynki to kultowy już tekst? Oczywiście z Tabalugi! Od razu się uśmiechnęliśmy i postanowiliśmy od razu odwiedzić to miejsce i zostaliśmy „kupieni”. Lody fenomenalne, szczególnie czekolada z chili!


 

#8 Baroli (ul. Szewska 59)

Baroli to również jedna z nowszych lodziarni, która poszczycić może się szyldem „lody naturalne”. Czy jednak wyróżniają się czymś na tle swoich konkurentów? Oczywiście że tak, inaczej nie znalazłyby się w tym zestawieniu. Najbardziej do gustu przypadły nam sorbety, które niestety zazwyczaj w innych miejscach bywają przesłodzone. W Baroli mają idealny, orzeźwiający smak – w sam raz na upalne, letnie dni.


 

#9 Marcello (ul. Więzienna 7)

Marcello to powrót do klasyki, który po prostu kochamy i bardzo cenimy! Nie znajdziemy tutaj szalonych smaków, chociaż ostatnio próbowaliśmy przepyszny słony karmel, ale klasyczne i dobrze znane lody. Jedne z najlepszych wyrobów w całym mieście – bardzo wysoka jakość.


 

#10 Fabryka Lodów Naturalnych (ul. Polaka 19)

Wiadomo, że lody należą do deserów, dlatego też są słodkie. Nie lubimy jednak, gdy są one przesłodzone, a niestety zdarza się to dosyć często. W Fabryce Lodów Naturalnych, lody są po prostu idealne – nie za słodkie, nie za kwaśne. Perfekcyjnie wręcz wpisują się w nasze smakowe gusta.


 

Jako ogromni fani zmrożonych deserów z chęcią dowiemy się jakie są Wasze ulubione lodziarnie we Wrocławiu? Może się tam z Wami kiedyś spotkamy? 🙂