#1 Ostrów Tumski

Ostrów Tumski to najstarsza i najbardziej zabytkowa część Wrocławia. Miejsce to posiada swój niepowtarzalny klimat, którego nie ma żadna inna część miasta. Warto wybrać się tam niezależnie od pory roku, ponieważ miejsce to zimą wygląda wręcz baśniowo, latem zaś prezentuje się równie pięknie. Ciekawą atrakcją może okazać się poszukiwanie latarnika, który przechadza się po Ostrowie w czarnym garniturze i meloniku wraz z zachodem słońca. Ponadto okolica ta znana jest również z Mostu Tumskiego, który przez mieszkańców nazywany jest Mostem Zakochanych. Wszystko dlatego, że powieszone są na nim przez pary kłódki wraz z datami i ich inicjałami.


 

#2 Wyspa Piaskowa

Kompleks wysp, które znajdują się po drugiej stronie Odry od Uniwersytetu Wrocławskiego cieszy się ogromną popularnością. Wyspa Słodowa to miejsce, które szczególnie chętnie odwiedzane jest przez studentów wieczorami oraz popołudniami. Wyspę Piaskową zaś bardzo polubiły pary i bardzo często spotkać tam można przechadzające się zakochane osoby. Dlaczego to miejsce tak przyciąga? Przede wszystkim bezpośredni dostęp do wody wytwarza romantyczny klimat, który my również bardzo lubimy!


 

#3 Ogród Japoński

Ogród Japoński to kolejne miejsce na mapie Wrocławia, które naprawdę warto odwiedzić. Jeśli wybierzesz się do tego ogrodu wraz ze swoją drugą połówką to możesz być pewny, że oboje przeniesiecie się w bajkowy świat. Niesamowite bogactwo egzotycznej roślinności, ławeczki usytuowane w okolicach drzew i drewniane mostki sprawiają, że na chwilę zapomnicie, że znajdujecie się we Wrocławiu.


 

#4 Pergola na Hali Stulecia

Tego miejsca nie trzeba chyba dokładnie opisywać mieszkańcom Wrocławia, ponieważ Pergola jest niezwykle często uczęszczana. Małżeństwa z chęcią wykonują tam swoje ślubne sesje zdjęciowe, ponieważ bogate otoczenie zieleni sprawia wrażenie jakbyśmy przebywali w rajskim ogrodzie, a pary lubią to miejsce na romantyczne spacery.


 

#5 Park Południowy

Umiejscowiony na osiedlu Borek park cieszy się wielką popularnością wśród ludzi. Dlaczego zatem akurat warto wybrać się do tego miejsca, skoro Wrocław pełen jest parków? Park Południowy jako jedyny stworzony został od podstaw, a nie poprzez adaptację już istniejącej zieleni. Dzięki temu pełen jest oryginalnej roślinności, której próżno szukać w innych miejscach.


 

#6 Rynek

Pomimo tego, że rynek niektórym kojarzyć się może z tłumem ludzi i miejscem już przereklamowanym to jednak będziemy obstawać przy opinii, że dzięki pięknej architekturze i tajemniczym kamieniczkom miejsce to zyskuje romantycznego klimatu. Z racji tego, że nasz artykuł dotyczy najromantyczniejszych miejsc w naszym mieście postanowiliśmy umieścić również rynek w zestawieniu.


 

Długo zastanawialiśmy się nad innymi miejscami, które są bardzo klimatyczne i szczerze przyznajemy się, że nic więcej nie przychodzi nam do głowy. Może podzielicie się z nami swoimi typami? Z chęcią odwiedzimy miejsca, które zarekomendujecie!