Wyjątkowy zapach w mieszkaniu zagwarantują nam odświeżacze powietrza. Zobojętniając niemiłe fetory, produkty zapachowe powodują, że w naszych pokojach zagościły cudowne zapachy. W marketach jest obecnie niezwykle różnorodny wybór takich produktów. Jedne z nich mają postać puszki sprayu, jeszcze kolejne spryskiwacza. Istnieją także świeczki aromatyczne a także odświeżacze na baterie. Na rynku odświeżaczy powietrza niesłychanie znaczący jest nie jedynie ich bukiet zapachowy, ale dodatkowo design. Dużo z nich rzuca się w oczy swoim nieprzeciętnym designem, potrafią więc pełnić nie jedynie funkcję „killera” uciążliwych aromatów, ale być także ozdobą mieszkania. Miksturę, która to ma za zadanie zobojętniać nieprzyjemne aromaty da radę zamknąć bowiem w normalnym, wykonanym z aluminium pojemniku, jednak da radę również umieścić ją w designerskim ceramicznym flakonie.

Dużo więcej producentów produktów zapachowych skupia swoją uwagę także na ich design. Sprzedają nam zatem produkty zapachowe niesłychanie dekoracyjne. Zamykają zapachy nie wyłącznie w szklanych flakonach, lecz także w wykonanych z gliny, bardzo estetycznych wazonikach. Dokładają wszelkich starań, aby w pomieszczeniach nie tylko był ładny aromat, ale również starają się wprowadzić do naszych mieszkań charakter dekoracyjny. Takie ozdobne odświeżacze powietrza cieszą się znaczną popularnością wśród konsumentów. Bez wątpienia nie wyprą ze sklepów rynku tych dostępnych w formie sprayu, jednak powoli stają się coraz większą konkurencją. Innowacyjne, a jednocześnie designerskie odświeżacze powietrza są szczególnie wydajne. Ludzie, którzy zdecydują się na kupno takich efektownych produktów zapachowych mogą się upajać roztaczanym przez nich bukietem zapachów przez długi czas.

Bezsprzecznie większość osób kupując odświeżacz powietrza zwraca największą swoją uwagę na ich zapach. Lecz zwiększa się liczba ludzi, dla jakich równie znaczący jest design odświeżacza powietrza. Szukają zatem odświeżaczy, które to charakteryzują się gustownym, nowoczesnym projektem. Taki odświeżacz nie wyłącznie neutralizuje brzydkie fetory, ale jest oryginalną chlubą dowolnej ubikacji, czy pokoju dziennego. Wytwórcy odświeżaczy powinny o tym myśleć.