Taśma klejąca to podstawowy element do wykorzystania w każdym biurze. Poprzez jej wykorzystanie można skleić materiałytego wymagające. Są takie momenty, że taka taśma potrzebna jest bardziej niż klej. To jednak tradycyjne jej wykorzystanie. Do czego jeszcze może ona służyć?


Taśma klejąca oprócz tradycyjnego ma także wykorzystanie oryginalne, ale bardzo przydatne chociażby w domu. Znane są specjalne szczotki do czyszczenia ubrań. Jeżeli w domu ktoś posiada dużo taśmy klejącej, nie trzeba jej wyrzucać. Da się z niej wykonać taką szczotkę, służącą do oczyszczania odzieży.


Taśmę klejącą można również wykorzystać do zebrania stłuczonego szkła. Dzięki niej bez skaleczeń da się posprzątać cały nieporządek.
Taśma klejąca sprawdzi się również w kosmetyce. Naklejając ją na stopy, można usunąć uciążliwe brodawki. Wielogodzinne zatrzymanie jej na brodawce osłabi wrzód. Później trzeba włożyć stopę do miski z wodą i usunąć brodawkę za pomocą pumeksu. Jeśli już jesteśmy w tematyce kosmetycznej – taśma sprawdzi się także do czyszczenia pilniczka do spiłowywania paznokci. Wystarczy nałożyć ją na pilnik i mocno oderwać. Brud odejdzie w zapomnienie.
W domu sprawdzi się też jako lep na muchy łatwej konstrukcji. Trzeba tylko ją rozwinąć i powiesić na stosownej wysokości. Muchy przykleją się tak samo jak do tradycyjnego lepu.
Sposobów na wykorzystanie taśmy klejącej jest wiele. Wystarczy jedynie trochę pomyśleć technicznie, aby wykorzystać ją w oryginalny sposób.

Przygotowanie: taśma samoprzylepna z nadrukiem